Katharina Sayn-Wittgensteinová
Foto: HN – Libor Fojtík
Katharina, kněžna Sayn-Wittgenstein, byla po listopadu první zahraniční zástupkyní světového trhu s uměním v Praze. Učila Čechy nevěřit, že kdejaký Monet je pravý. Teď žije v Hamburku, ale ráda se vrací.

Plné jméno jejího manžela je Bernhart Otto Peter, 6. kníže Sayn-Wittgenstein-Hohenstein. Narodila se v Mnichově, ale vždycky cestovala, protože její otec, Max, hrabě Podewils-Dürnitz, byl diplomat. Poznala svět, ale tvrdí, že jí k srdci přirostla střední Evropa. Přišla k nám v roce 1993, ani ne třicetiletá, jako vedoucí pražské pobočky světové aukční síně Sotheby’s. Byly to opravdu pionýrské doby. „Dnes si říkám, jaké jsem měla štěstí, že jsem z toho vyšla se zdravou kůží,“ přiznává. Ničeho ale nelituje.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.