Začal podnikat, když socialismus končil a kapitalismus ještě nenastal. Teď Yurij Kolesnik vlastní vyhlášenou restauraci La Veranda v Praze.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Proč mít strach? Lidé jíst nepřestanou a krize jednou přejde, říká majitel vyhlášené restaurace La Veranda Yurij Kolesnik. Rodilý Ukrajinec teď plánuje otevřít v Praze restauraci pro rodiny s dětmi a relaxační centrum. V podnikání dá na intuici. "Byznys plán je nesmysl," říká v prvním rozhovoru pro česká média.

Ohlédne se téměř vždy, když se otevřou dveře. Ne proto, že by nevěnoval pozornost rozhovoru, chce vědět, kdo do jeho restaurace chodí. "Často jsou to lidi, kteří se sem vrací, a přijde mi blbé sedět k nim zády a dělat, že je neznám," vysvětluje srdečný Ukrajinec téměř dokonalou češtinou, která ovšem nezastře východní přízvuk.

Sedíme v jeho pražské restauraci La Veranda. Kromě ní Kolesnik vlastní i La Verandu a síť restaurací Oliva na Ukrajině. Teď v pražských Průhonicích dokončuje svůj osmý projekt - Babiččinu zahradu s restaurací převážně pro rodiny s dětmi a relaxačním centrem. "Říkají mi: V Průhonicích? Tam přece nikdo nepřijede. A já říkám, že jo," přesvědčuje Kolesnik.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.