Lenka Vejvalková v Miláně
Foto: David Turecký
Když v Miláně prší, je výhoda být v něm s někým, kdo ho dokonale zná. Lenka Vejvalková, majitelka butiků s italskou módou, nás před deštěm schovala do míst, kde se rozhoduje o tom, co budeme nosit příští zimu. A přitom vyprávěla nejen o Milánu, ale hlavně o sobě a o velkém kroku, který právě dělá.

Je na ní pořád něco holčičího. Když baletí v botách na útlých podpatcích mezi kočičími hlavami na mokrých milánských chodnících, když se rozpustile rozpovídá s číšníkem. Anebo když mi v mobilu ukazuje fotku svého psa Fidlíska, kterého si nedávno přivezla z útulku. Uběhne minuta a je znát, že je v ní zároveň i něco vojensky drsného. Má ráda věci pod kontrolou. Rázně končí naše focení v dešti s tím, že „už je skutečně čas na espresso”.

Nebojí se říct ostře svůj názor. Dokonce se ráda přizná k tomu, že když je to potřeba, umí zakřičet. Je pověstná tím, že jako šéfová je velmi přísná, důsledná, důrazná, umanutá. Módní generál. Tvrdě pracující perfekcionistka. Sama to přiznává, s údivem nad tím, že když jednou zavolala nečekaně do svého butiku, prodavačka na druhé straně strachy přestala mluvit.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.