Saut Hermes
Foto: Hermes
Co mají koně společného s módou? Docela dost. Pařížská značka Hermes vyráběla původně kožené zboží pro koně a jezdce a až poté přišla na řadu móda. Vypravili jsme se proto na pětihvězdičkový parkur Saut Hermes v pařížském Grand Palais, abychom odhalili kořeny zbožňovaného módního domu.

 

Když se kůň blíží k překážce, mikrofony zachytí cinkot postroje, soustředěné odfrknutí a šustot letícího třičtvrtětunového těla s jezdcem. Zvuk se rozvíří pod skleněnou kupolí a naplněným tribunám se zatají dech. A pak ještě jednou a ještě, znovu a znovu, dokud všechny překážky nejsou zdolány. To je parkur. Pětihvězdičkový parkur, jeden z nejobtížnějších.

Návštěvníci, kteří vnímají Hermès především jako módní značku, i milovníci jezdeckého sportu jsou tu na správném místě. Hodně lidí to neví a spousta zapomněla, ale u Hermès byla první sedla a koňské postroje a pak až teprve všechno ostatní. "Hermès je dnes známý spíše pro kožené kabelky než pro sedla, ale je stále věrný svým kořenům. Koně jsou součástí našeho DNA, inspirujeme se jimi - na spoustě produktů najdete přímý odkaz na koně, v dílnách, kde se sedla vyrábí, najdete všude obrázky jezdců, sedláři na koni jezdí a všichni je milují," říká mi Marion Bardetová, ředitelka jezdeckého oddělení, sama aktivní jezdkyně.

reklama

 

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.