Kožené měchy z řady Industrial Makeshift od Simona Hasana
Foto: simonhasan.com
Kniha Jiřího Pelcla připomíná dobře zařízený showroom popsaný ztěžklým jazykem. Titul Design: Od myšlenky k realizaci je přesto dobrou rukovětí pro každého, kdo přemýšlí, jak vyzrát na dobrý design.

Odkud přišel? Co to je? Kam kráčí? Kniha nazvaná Design: od myšlenky k realizaci se snaží zodpovězením těchto otázek přiblížit práci návrháře. Za publikací Vysoké školy uměleckoprůmyslové stojí její pedagog Jiří Pelcl a devět dalších designérů, kteří na jednoduchých příkladech popisují, co je podle nich dobrý design a proč.

Rozpětí je široké: od minimalistického papírového záznamníku pro psaní poznámek a nákupních seznamů až po prototyp automobilu, který by měl být po roztažení křídel schopný létat. Nejde tu o srovnávání výrobků, ale o popis cesty od ideje ke skice, modelu až k prototypu výrobků.

Pelcl se navíc do knihy snažil zařadit co nejvíc tvůrců z okolních zemí, aby dokázal, že východ Evropy nezůstává Západu nic dlužný.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.