I v 21. století existují místa, kam ženy nesmějí.
Foto: Shutterstock
I ve 21. století existují místa, kam ženy nesmějí. Můžete proti tomu protestovat, ale šance, že by se tisíc let staré zákazy podařilo zrušit, je minimální. Většinou se jedná o místa s náboženským podtextem, ale v našem seznamu naleznete i jeden zákaz, který s náboženstvím nesouvisí.

V řeckém mnišském státě Athos je zákaz ženám vyveden do takového extrému, že zde mniši údajně nemohou chovat ani samice zvířat. To na japonské hoře Omine už přes sto let ignorují vládní nařízení, které ženám povoluje vstup na posvátné vršky.

Podívejte se do pěti míst v Asii i na starém kontinentu, které vybral server Foxnews.com. Ženy tu jsou stále nevítanými hosty. Ani přes protesty různých ženských spolků se nezdá, že by se to mělo v budoucnosti změnit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.