Simona Sokolová, generální ředitelka společností Olma a Profrost.
Foto: HN – Martin Svozílek
Šéfkou jedné z největších tuzemských mlékáren Olma byla jmenována koncem roku 2008. Osmým rokem zároveň řídí prostějovský Profrost, výrobce hluboce zmrazeného pečiva. Jedna z TOP 25 žen českého byznysu Simona Sokolová se nedávno stala členkou představenstva Agrofertu miliardáře Andreje Babiše.

Když byla malá, rodiče ji nechávali na stole peníze, aby v sobotu ráno mohla běžet pro rohlíky. Potřebovali se sami vyspat. Simona Sokolová dodnes vstává před pátou ranní. Řídí dva podniky, nesnáší lháře, lemply a pak ještě kaštánky. Svět vlastně dělí na lidi a kaštánky.

Kdo jsou kaštánci?

Manažeři - a nejen manažeři, prostě lidi, kteří většinou perfektně ovládají světový jazyk, báječně jim jdou prezentace v PowerPointu, zvláště pak prezentování sebe sama, ale když jde do tuhého a je třeba skutečně máknout, tak to mají obě ruce levé. Na takové já mám čich.

Proč jim říkáte kaštánci? Že se tak lesknou na povrchu?

Tento terminus technicus jsem převzala od kolegy Krystiána. Ano, tihle lidé se moc hezky lesknou na povrchu. Dalo by se to popsat i jako: nahoře huj, vespod fuj. A musíte uznat, že kaštánek je hezčí. Tyhle týpky fakt nesnáším. A když s nimi mám co do činění, jsem ve střehu a umím být i zlá.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.