Během akce Brány památek dokořán můžete 18. dubna navštívit i nejstarší ženský klášter na Moravě v Dolních Kounicích.
Foto: archiv HN
Zítra, tedy 18. dubna, se po celém Česku otevřou brány památek dokořán. Představujeme vám deset míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Ať už jde o zříceninu kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích, knihovnu soběslavského hradu nebo pravěkou mohylu v Nymburku, máte se na co těšit.

Mezinárodní den památek a sídel připadá na 18. dubna, spousta českých a moravských měst se jím ale neomezuje a v rámci akce Brány památek dokořán zpřístupňuje unikátní místa déle nebo i v jiné termíny než v tento jediný den.

Podrobný program s rozdělením podle krajů najdete na stránkách www.shscms.cz. Na některé akce je třeba si koupit lístky, většina z nich je však zdarma.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.