Asfaltové retardéry jsou k nerozeznání od zbytku silnice.
Foto: Stanislava Bočanová
Žila v USA i Demokratické republice Kongo, nyní už dva roky v kosovské Prištině. Novinářka Stanislava Bočanová píše na IHNED.cz o tom, co denně vidí kolem sebe. Než začala pracovat v médiích, vystudovala sociální a kulturní antropologii a žurnalistiku. Honorář věnuje společnosti Člověk v tísni.

Na pražském Václaváku vás okradou s mnohem větší pravděpodobností než v centru Prištiny. Přesto se mi krátce po příjezdu do kosovského hlavního města dostalo následujícího varování: Dávej pozor venku na ulici, zvlášť v noci.

V Česku se už desítky let vypráví hádanka: Šli dva. Šli tři. Kolik jich šlo? Správnou odpověď zná každý – šli dva Šlitrové. Šlitr asi v Prištině nikdy nebyl, protože tady se to říká opačně: Šli tři. Šli dva. A není to hádanka. Zkrátka, nejprve šli tři, o chvíli později šli jen dva.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.