Portugalský ostrov Porto Santo nedaleko Madeiry
Foto: Shutterstock
Petr Beneš, obchodní ředitel ČSOB Pojišťovny a úspěšný plážový volejbalista, zažil ideální letní dovolenou na ostrově Porto Santo. "Relativně malý ostrov u Madeiry má skvělou písečnou pláž, jemný bílý písek a čistou vodu. Je tu jen málo hotelů, takže tady není hlava na hlavě," říká. Která další místa v Portugalsku by neměli milovníci pláží vynechat?

Zčeřená hladina s hřebeny vln, svěží vítr ve vlasech a bílé tečky surfařů pokoušejících dostat se za čáru příboje: tak vypadá častá scenérie u portugalského pobřeží. Ve srovnání se sousedním Španělskem, s Itálií či Řeckem to nikdy nebude obří plážová destinace. Vody širého Atlantiku však otevírají jiné obzory: ty, které – Evropanům tehdy neznámé – začali odvážní portugalští mořeplavci odkrývat už počátkem 15. století, dříve než ostatní.

Střediskem číslo jedna pro milovníky pláží je na portugalské pevnině oblast Algarve na samém jihu země. Je tu nejteplejší podnebí a také nejdelší sezona. I expozice pobřeží, které je otevřené směrem k jihu, je nespornou výhodou. Znalci nedají na Algarve dopustit: zničující vedro, které tak často paralyzuje středomořské resorty, tu představuje věc v podstatě neznámou, v létě přitom neprší a pláže, zhusta položené pod okrově zbarvenými útesy, vytvářejí nezapomenutelné scenérie.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.