Potkat slona přecházejícího cestu není v Krugerově parku žádnou vzácností.
Foto: Shutterstock
"Co se exotiky týká, asi největší úspěch slavilo u nás v rodině safari v Jižní Africe," vzpomíná na svou dovolenou snů Taťána Le Moigne, ředitelka Googlu ČR. Další tipy českých manažerů na skvělou letní dovolenou najdete ve středu 27. března v IN magazínu Hospodářských novin.

Sloni téměř na dosah ruky, za chvíli tisícihlavé stádo zeber a pakoňů a dlouhé krky žiraf vykukující z řídké buše na kilometry daleko. Nejen dospělí žasnou nad počty a různorodostí velkých savců v jihoafrických národních parcích. Pro děti je to něco jako nekončící zoologická (a někdy též botanická) zahrada – s tím rozdílem ovšem, že tady zvěř není za žádnými ploty ani  bariérami.

Nejznámější a také nejnavštěvovanější park v Jihoafrické republice je Krugerův park, založený při hranicích s Mosambikem už v roce 1898. Impozantní je už jen jeho rozloha, s téměř 20 000 km čtverečních je zhruba stejně velký jako třeba Slovinsko.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.