Majáky Australané uctívají skoro jako Evropané kostely.
Foto: Zuzana Lešková
O lavičkách podél moře, které mají svá jména, o zpívajících lampách nebo o růžových dveřích se žlutou klikou. O nevšedních věcech, jež zažívá v Austrálii, píše na těchto stránkách Zuzana Lešková. V Melbourne vede výzkumný projekt na univerzitě, učí se surfovat a plánuje, že brzy celou zemi objede v karavanu.

Přijet z Evropy do Austrálie je jako cestovat časem. Mlžný opar nad střechami katedrál střídají zrcadlové stěny mrakodrapů. Namísto kamenných mostů ze čtrnáctého století tu najdete visuté lávky s moderními plastikami.

Místní muzea tu vyprávějí o stoletých stodolách s takovým zanícením, jako by šlo o egyptské pyramidy. Nejvýznačnější odlišnost z historického pohledu pak ztělesňuje počet australských kostelů – totiž, že jich tu je opravdu málo.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.