Labská bouda. Stará chata, z níž se v roce 1913 startovalo, dnes už nestojí.
Foto: Archiv Krkonošského muzea v Jilemnici
Slavný závod na běžkách, při němž před sto lety zahynul v Krkonoších tehdejší lyžařský přeborník Bohumil Hanč i jeho kamarád Václav Vrbata, si o tomto víkendu v Jilemnici a okolí připomenou bohatým programem. Přijedou sem i příbuzní obou aktérů. Hančovi z Prahy a Vrbatovi z Jičína se uvidí poprvé.

Na tento pátek, sobotu a neděli je v Krkonoších připravena spousta akcí, celé vzpomínání vyvrcholí v neděli Historickým závodem o čestnou cenu Bohumila Hanče na Labské boudě. Podrobný program čtěte zde.

Závod bude téměř kopírovat trať 1. kola osudného závodu. O tom, proč v něm nakonec zahynuli nejen Bohumil Hanč, ale i Václav Vrbata, měla prý Vrbatova rodina vždy pochybnosti.

V jakém příbuzenském vztahu jste k Václavu Vrbatovi?

Vrbatovi pocházeli z Mříčné a měli pět kluků. Jedním z nich byl Václav, dál měli Miroslava, Ladislava, Josefa a Františka. František byl můj dědeček. Ještě měli dceru Annu, o té víme stoprocentně. Našli jsme ale i zmínky o další ženě v rodině, takže možná měl Václav sestry dvě.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.