Pod Eiffelovou věží bývá tradičně "občerstvovačka".
Foto: Shutterstock
Udělat si výlet do některé z evropských či světových metropolí a zaběhnout si přitom maraton láká stále více běžců. Cest na maratony, které doporučujeme, určitě nebudete litovat. Na některé se ještě lze přihlásit, další mohou být inspirací na příští rok.

"Bomba! Bomba! Bomba! Těmito třemi slovy, vlastně jedním, ale třikrát opakovaným, by se dal nejvýstižněji popsat můj pocit z účasti na nejstarším světovém maratonu novodobé historie – v Bostonu."

Tak popisuje český maratonec Miloš Škorpil jeden ze svých životních běžeckých zážitků. Jeho nadšení sdílejí tisíce "cestujících" maratonců, a nemusí to být jen o vzdálené Americe. Třeba Medzinárodný maraton mieru se podle Škorpila dá svou atmosférou přirovnat i k New Yorku. A zatím se na něj lze stále přihlásit. Běžet ho můžete i vy.

Podívejte se i na další maratony, kam si můžete zajet.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.