Mount Everest poprvé zdolal Edmund Hillary a jeho šerpa Tenzing Norgay dne 29. května 1953
Foto: Paul Matthew Photography, shuttershock.com
Před 559 lety, 9. března 1454, se narodil významný italský mořeplavec a kartograf Amerigo Vespucci. Po něm byla údajně pojmenována země, která vzešla z jedné z největších objevitelských plaveb historie. Připomeňme si společně Kolumbovu plavbu i další slavné cesty za poznáním.

Server News.cheapflights.co.uk vybral 10 nejslavnějších objevitelských expedicí a seřadil je vzestupně podle důležitosti.

Spusťte kotvy u bělostných bahamských pláží a vychutnejte si, jaké pocity zažíval Kolumbus, když objevil Nový svět.  Nebo se vydejte k Viktoriiným vodopádům a připomeňte si slavného doktora Livingstona, kterého dokonce v Anglii prohlásili za nezvěstného, když se toulal po Africe.

Ať už se vydáte kamkoliv, vzrušení z nového prostředí vás nemine. Jak intenzivně tedy museli radost z nového prožívat například Edmund Hillary a Tenzing Norgay, když jako první stanuli na vrcholu Mount Everestu?

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.