Schopnost umět hledat ve všem něco pozitivního je jednou ze specifik kanadské kultury.
Foto: Radka Svačinková
Radka Svačinková je vystudovaná religionistka, náruživá cestovatelka a obdivovatelka jiných kultur. Nyní žije a pracuje v Torontu. Na stránky IHNED.cz píše o všem, co ji v Kanadě zaujme nebo nadchne.

Schopnost umět hledat ve všem něco pozitivního je jedním ze specifik kanadské kultury. Umění pozitivního myšlení se projeví už při prvním setkání se známým či úplně neznámým člověkem. Kanaďané neváhají zavést s vámi hovor, ačkoli vás vůbec neznají. Ať už pochválí vaše oblečení, slunečný den či se na vás alespoň usmějí, když vás míjejí na ulici. Prvních několik vteřin rozhovoru zpravidla probíhá tak, že se navzájem utvrzujete, jak se vám oběma skvěle daří.

Se stejným druhem pozitivního myšlení se opakovaně setkávám při hraní volejbalu. I když něco zkazím z čiré lenosti či nepozornosti, nenajde se nikdo, kdo by mi vyhuboval. Možná mi někdo poradí, jak to udělat příště lépe, ale rozhodně alespoň prohodí “good job” nebo “good effort”.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.