Podnikatel a "realizátor umění" Jaroslav Dobrovolný
Foto: HN – Matej Slávik
Tlačítka vytvořená v jeho firmě mačkají ve výtahu James Bond, Václav Klaus i lidé v nejvyšší budově světa. Podnikatel Jaroslav Dobrovolný uspěl proti tvrdé zahraniční konkurenci a nyní spolupracuje s výtvarníky nejzvučnějších jmen.

Jeho moravská nátura se projevuje otevřeností a nejspíš má něco společného i s radostnou energií, která z něj sálá. V jeho firmě ve Velkém Meziříčí vznikl ovladač výtahu, který jezdí v nejvyšším mrakodrapu světa v Dubaji, a zdviže na Pražském hradě se dají rovněž ovládat tlačítky vyrobenými pod jeho dohledem. Se stejnou vervou, s jakou Jaroslav Dobrovolný vybudoval úspěšnou firmu, se před několika lety pustil do umění.

HN: Jak jste se podílel na současné velké výstavě Karla Malicha, která probíhá v Jízdárně Pražského hradu?

Závěsným zařízením, které nese celou instalaci. Dělali jsme také Malichovy plastiky. Vytvořil jsem na půdě zvláštní konstrukci, která rozloží váhu vystavených objektů, aby se nepoškodil historický strop.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.