Do Uimahalli se chodí bez plavek.
Foto: Martina Babišová
Martina Babišová studuje v Helsinkách druhým rokem grafický design. Baví ji tam žít, studovat i pracovat. Snaží se všímat si věcí, které by mohly inspirovat lidi v Česku. Právě o nich píše své sloupky na IHNED.cz.

Nahota je přirozenost. Nahota je splynutí… s přírodou. Nahota je být sám sebou. Bez jakékoli příkrasy či ozdoby. Nahota je spíše duševní prožitek než tělesná záležitost. Takto vnímají nahotu lidé v zemi tisíce jezer a saun.

Těžko se slovy popisuje, jaký je to zážitek plavat nahý v čirém jezeře uprostřed opuštěných lesů. Širokodaleko nikdo. Nic. Ticho. Jen vy a příroda a spousta prostoru. Takto vypadá představa Fina o ideálně stráveném červenci. Do té doby si čekání na léto místní zkracují ve všudypřítomných saunách a bazénech.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.