Vzhledem k odlehlosti areálu fronty na Katschbergu nehrozí.
Foto: Štěpán Vítek
Tady jste možná ještě nebyli: lyžařská oblast na Katschbergu sice neoslní rozlehlostí ani stovkami kilometrů sjezdovek, zato však boduje členitostí tratí i domáckým přístupem. A na rozdíl od mnoha jiných středisek si tu na své přijdou i milovníci dobrého jídla a pití.

„Další se tu hned tak stavět nebudou“, mávne Stefan Brandlehner, manažer turistické oblasti Katschberg-Rennweg, směrem ke dvěma novým apartmánovým domům, a dodá: „Za prvé tu už není místo a za druhé další stavební povolení stejně nikdo nedostane. A tím se taky hned tak nebudou stavět žádné další lanovky a vleky, to co tu máme, stačí. Většina hostů, kteří tu lyžují, stejně bydlí v místních hotelích. V zimě se tu potkávají pořád ti samí lidé.“

„Tady“ znamená na průsmyku Katschberg a na okolních stráních na rozhraní Salcburska a Korutan. K výše uvedenému není třeba skoro nic dodávat, na Katschbergu mají své jisté a vylepšovat tu moc není co. Leda tak nahradit několik posledních starších lanovek za modernější gondolky.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.