Nizozemsko.
Foto: Thinkstock.com
Architektka Marie Mollee-Pojerová žije a pracuje už víc než dvacet let v Amsterdamu. Holandsko jí přirostlo k srdci. Na IHNED.cz bude psát o typicky holandských tradicích a jevech, ale i o zajímavostech, aktuálním dění a překvapeních dnešního života v této zemi.

Když se zeptáte cizince, co je typicky holandské, řekne vám větrné mlýny a tulipány. A taky dřeváky. Zeptáte-li se na totéž Nizozemce, s určitostí vám vyjmenuje věci zcela jiné: poldery, Philips, upršené počasí. Ale dřeváky, kde by se vzaly!

Ještě tak někde pro okrasu pověšené na plůtku, jak se to tu dělá. Anebo v obchodě se suvenýry. Ani vesničané je nenosí jako kdysi, přestože dřeváky jsou nezničitelné a do každého počasí. Zdejším sedlákům už ale dávno nekouká sláma z bot, pardon, z dřeváků.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.