Sukně nám pomáhají být konkurenceschopnými, tvrdí aerolinky.
Foto: Thinkstock.com
Nosit kalhoty v Paříži mohou ženy legálně až od minulého týdne, kdy francouzský parlament oficiálně zrušil přežitý zákon z konce 19. století, část takzvané právní archeologie. Nyní by si kalhoty rády oblékly i korejské letušky, kterým v tom zatím brání nařízení zaměstnavatele.

Chcete-li pracovat jako letuška u jihokorejské společnosti Asiana Airlines, připravte se na přísný dresscode.

Ženy nesmějí nosit kalhoty a firemní pravidla jim určují i maximální délku náušnic, jak má vypadat správný make-up nebo kolik sponek si mohou dát do vlasů.

Nyní se to ale může změnit – korejská komise pro lidská práva vyzvala druhé největší aerolinky v zemi, aby letuškám povolily nošení kalhot. Včera o tom informovaly internetové stránky britského deníku The Daily Telegraph.

Právně nezávazné doporučení je malým vítězstvím pro 3400 letušek Asiana Airlines, které se snaží o uvolnění přísného dresscodu, jenž jim až do minulého měsíce zakazoval nosit dokonce i brýle.

Aerolinky se sídlem v Soulu zatím změny odmítají, pravidla oblékání letušek prý posoudí až při plánované změně uniforem. Kdy by k ní mělo dojít, ale vedení společnosti nesdělilo. 

"Doufám, že se změní diskriminační pravidla, která ženám ve službách určují, jak se oblékat, jak si upravovat vlasy a dělat make-up," citovala agentura AP šéfa firemních odborů Kweon Soo-jounga.

Asiana ale tvrdí, že nošení sukní vylepšuje vzhled letušek a že aerolinky potřebují přísný dresscode k tomu, aby uspěly v silné konkurenci.

Asiana Airlines jsou druhé největší aerolinky v zemi. Cestujícím nabízejí 85 mezinárodních a 14 domácích linek.