Zásněžky
Foto: ČTK
Kilometr ochrany české silnice před závějemi stojí sto tisíc korun. Až polovina všech zábran, kterým se říká zásněžky, ovšem každou zimu zmizí. Historie dřevěného rámu vzdorujícího mrazu a větru je plná napětí a dramat, minimálně v českém tisku.

Byl to obyčejný čtvrtek, ve kterém se podzim se zimou teprve domlouval, kdy se vystřídají. V Kostelní Myslové nebylo 14. listopadu 1996 po sněhu ani památky, vždyť teploměr také ukazoval bezmála osm stupňů nad nulou. Ale v trafice to už z Novin Vysočiny ledově fičelo.

„Dvacet tisíc tun inertního materiálu a dva a půl tisíce tun soli je připraveno ve skladech k okamžitému použití. Všechny sypače a pluhy jsou připraveny. Pracovníci správy staví poslední zásněžky. Nic by nás nemělo překvapit. Pokud má dojít k náhlé změně počasí, víme o tom,“ popisoval přípravy na zimu ředitel Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod Milan Drozd.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.