Na lahvích kosovské rakije najdete i zkratku KFOR.
Foto: Flickr
Žila v USA i Demokratické republice Kongo, nyní už dva roky v kosovské Prištině. Novinářka Stanislava Bočanová bude psát na IHNED.cz o tom, co denně vidí kolem sebe. Než začala pracovat v médiích, vystudovala sociální a kulturní antropologii a žurnalistiku. Honorář věnuje společnosti Člověk v tísni.

"Srb bez rakije je jako Albánec beze zbraně. Ani jedno není možné," říká mi nad sklenkou rakije Rašo Perovič.

Samopalů jsem si na ulicích, v obchodech a v restauracích všimla zatím jen u vojáků mezinárodních sil KFOR. A také jsem na ulici v Prištině ještě neviděla nikoho opilého. Nikde nesedí ani neleží opilci. Od jara do podzimu zabírají chodníky a prostranství před domy stolky, které jsou od rána do noci zaplněné lidmi nad šálkem kávy, s cigaretou v ruce. Na první pohled se tak může zdát, že celé Kosovo pije jen kafe.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.