Poslankyně Magda Vášáryová
Foto: Peter Frollo
To, co dnes prožíváme, není krize. Náš problém je v tom, že jsme měli přehnaná očekávání. Tak vidí příčinu současné "blbé nálady" úspěšná slovenská herečka, bývalá velvyslankyně a poslankyně Magda Vášáryová.

Kandidovala i na prezidentku, a tak nemá o čaromoci přímé volby žádné iluze. "S vaší přímou volbou prezidenta hluboce nesouhlasím, protože představy o tom, co může vyřešit, jsou naivní a nepotvrdí se," říká Magda Vášáryová.

HN: Mladí Češi teď rozhýbali prezidentskou kampaň Karla Schwarzenberga. Zažili jste na Slovensku někdy něco podobného?
Když bylo Slovensko za Mečiarovy éry vyřazeno z adeptů na členství v NATO a nemohli jsme jednat o vstupu do Evropské unie, připravovali nás na osud Běloruska. A pak nastal obrat. Ve volebním roce 1998 totiž přišlo k urnám přes osmdesát procent prvovoličů. 

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.