Kromě špičkových fotoaparátů patří do výbavy spotterů i campingové židle.
Foto: Petr Sudik a Freddy Schorer
Stojí na zemi a zasněně hledí do nebes. Spotteři. Vydrží hodiny vyhlížet a fotografovat letadla. Eldorádem je pro ně letiště v Curychu - a vlastně nejen pro ně. S infrastrukturou plnou nápadů je to totiž také zábavní park a jeden z nejoblíbenějších výletních cílů Švýcarska.

Na omylu je každý, kdo by si myslel, že spotteři jsou jen milovníci dálek – vždyť jsou mezi nimi i jedinci s panickým strachem z létání. Cíl spottera totiž není letět, ale rozpoznat typ letadla, na povel k němu vysypat z rukávu všechny technické údaje, samozřejmě vědět, odkud a kam ten či onen letoun právě letí, o jakou společnost se jedná a hlavně – ulovit naprosto perfektní snímek.

K tomu není pravý spotter líný stěhovat půl domácnosti: od campingové židle a stolku, náhradního oblečení v případě změny počasí, spreje proti slunci i komárům po dalekohled, vysílačku, stativ, detailní rozpis příletů a odletů i notebook pro živé sledování letounů včetně vysílačkové navigace.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.