Muzeum islámského umění, Doha, Katar
Foto: Shutterstock
V posledních letech se dramaticky změnil ráz krajiny na pobřeží Perského zálivu, kde jako zázrakem vyrostly stovky nových ultramoderních mrakodrapů. Ačkoliv finanční krize v roce 2008 doputovala i sem a od některých stavebních plánů se upustilo, nyní se vše vrací do starých kolejí.

Můžete sami sebe řadit k milovníkům historických památek, ale i tak se neubráníte výrazu úžasu, stanete-li například před nejvyšším mrakodrapem světa, Burdž Chalífou v Dubaji. Jeho výšku 828 metrů by do pár let měl překonat plánovaný mrakodrap Kingdom Tower v Saúdské Arábii, který by měl podle předběžných plánů měřit jeden kilometr.

Otázkou zůstává, jakým megalomanským projektem Dubaj na ztrátu prvenství odpoví. A rozhodně to nebude levné.

Ropné velmoci Perského zálivu neváhají investovat miliardy do stavebních projektů - podle výzkumu americké společnosti Deloitte Research budou jen budoucí projekty Kataru, který se v roce 2022 chystá hostit mistrovství světa ve fotbale, stát zhruba 230 miliard USD.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.