První kolo voleb potvrdilo strach z nových věcí.
Foto: Martina Babišová
Martina Babišová studuje v Helsinkách druhým rokem grafický design. Baví ji tam žít, studovat i pracovat. Snaží se všímat si věcí, které by mohly inspirovat lidi v Česku. Právě o nich píše své sloupky na IHNED.cz.

Je zvláštní, jak si lidská bytost dokáže na všechno zvyknout. I na to být smutný. Bývám tady smutnější než v Česku. Vědecky to bohužel dokázat nemůžu. K těmto účelům ještě nebyl vynalezen vhodný měřící přístroj. Proč taky? Koho zajímá, jak jsou lidé veselí? Vše ostatní změřit dokážeme.

Smutnější, ale spokojenější. „I smutek si můžeš užít,“ říká zdánlivě zamračený Fin. Nelze ale přehlédnout jiskru v jeho očích. On si to doopravdy užívá. Lidé tady otevřeně mluví o tom, jak jsou smutní a bez energie. Bez energie. A to vysvětluje celou jejich filozofii, přístup k životu. Energií je třeba šetřit.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.