Mobilní pivní stezka Libora Daenemarka není nikde nastálo, instaluje se při různých slavnostech.
Foto: Libor Michalec
Libor Daenemark se měl stát lékařem, ale nakonec si splnil sen a věnuje se tomu, co ho baví nejvíc: řezbářství. "Řezbářská díla mám v hlavě, ani si je už nemusím malovat," říká o své profesi muž, jenž podporuje řemeslo i pořádáním řezbářských sympozií v Přílepech u Rakovníka.

"Když jsem byl malý kluk, neučilo se řezbářství na žádné škole, řezbáři byli za minulého režimu nebezpeční, protože vyřezávali z devadesáti procent náboženské motivy. V Hradci Králové, kde jsem tehdy bydlel, ale žil jeden starý řezbář, ke kterému jsem odmalička chodil a učil se od něj.

Bavilo mě řezat do dřeva, ale táta byl doktor, takže jsem měl podle něj mít odmalička nalajnovanou dráhu. Na medicínu mě naštěstí nevzali, protože bych byl dnes otrávený chirurg, a jelikož jsem nesměl na žádnou vysokou, vystudoval jsem nástavbu na rentgen. Tam byl ale tak bídný plat, že by to neuživilo rodinu, a tak jsem pracoval na hutích a pak se dostal na šachtu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.