Vyřízení nové kreditní karty nestojí ve Finsku ani korunu.
Foto: Martina Babišová
Martina Babišová studuje v Helsinkách druhým rokem grafický design. Baví ji tam žít, studovat i pracovat. Snaží se všímat si věcí, které by mohly inspirovat lidi v Česku. Právě o nich píše své sloupky na IHNED.cz.

Ztratila jsem kreditní kartu. Pravděpodobně mi vypadla někde v obchodním středisku. Toto zjištění se mnou nijak nehne. Jsem klidná. Ne protože bych nevěděla, co s penězi. To ne, jsem chudý student. Ale protože bydlím ve Finsku.

Za tu dobu, co zde jsem, se mi podařilo zapomenout různé věci na různých místech. A vždycky se mi vrátily. Je to skvělý pocit, když si člověk nemusí pořád hlídat peněženku a být ve střehu, jestli ho náhodou někdo nechce okrást.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.