Trať závodu Belalp Hexe měří až 12 kilometrů.
Foto: Swiss Image
Ve švýcarském Belalpu potkáte na sjezdovkách čarodějnice, v jihotyrolské Val Gardeně si zase můžete sjet nejdelší obří slalom na světě. O dobrodružných akcích v Alpách i na našich horách, které jsou otevřeny pro každého, si přečtěte 9. ledna v IN magazínu Hospodářských novin.

Tradice podobných závodů se rozšířila zejména ve Švýcarsku, kde jsou k tomu podmínky jak geografické, tak kulturní –  Švýcaři ctí své kulturní tradice a podobné veřejné akce s nimi propojují.

Vznikla tak tzv. velká čtyřka veřejných závodů ve sjezdu, vedle Inferna závody Allalin Abfahrt v Saas-Fee (12.–13. 4. 2013), Parsenn Derby v Davosu (8.–10. 3. 2013) a dříve i Weisse Schuss v Laaxu. A pak Belalp Hexe – závod neobvyklý tím, že je spojen se setkáním čarodějnic. Lyžujících čarodějnic.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.