Po Helsinkách se můžete pohybovat na bruslích.
Foto: Martina Babišová
Martina Babišová studuje v Helsinkách druhým rokem grafický design. Baví ji tam žít, studovat i pracovat. Snaží se všímat si věcí, které by mohly inspirovat lidi v Česku. Právě o nich píše své sloupky na IHNED.cz.

Říká se „dobře vykročit do nového roku“. K tomu má ale každý jiné podmínky. Co takoví nebozí obyvatelé Helsinek? Město se totiž přes zimu promění v jedno velké kluziště. Je legrační, že na toto velké kluziště postaví ještě další, menší kluziště. „Běžte se klouzat“ vzkazuje město.

Pobřeží Helsinek je členité, a moře tak vstupuje na mnoha místech dovnitř. Nepřeháním tedy, když tvrdím, že byste se po městě mohli pohybovat na bruslích. Pokud máte dostatek odvahy, můžete dobruslit i na blízké ostrovy, na něž se v létě dostanete jen lodí. Je těžké rozeznat, kde moře začíná. Je těžké rozeznat, co je vlastně moře a co už pevnina. Rovná zmrzlá placka. Prostě kluziště.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.