Restaurace klimaticky neutrálního hotelu Feldmilla v jihotyrolském Sand in Taufers
Foto: Archiv Ruth Leimeggerové
Všude je to stejné. Ať podnikáte s houskami, obuví nebo lidskou potřebou si odpočinout. V moderním velkoměstě v Číně nebo v tradiční horské vesnici v Alpách. Můžete se držet osvědčeného, tradicí prověřeného, nebo přijít s něčím neotřelým, čím se budete od ostatních lišit. Dva odlišné sny žijí i v jihotyrolském údolí Ahrntal.

Řezbář Paul Gartner, majitel Muzea betlémů Maranatha v jihotyrolském městečku Luttach / Lutago, je chlap jako hora. Do obrovských rukou poctivého sedláka bere denně malá dláta a opracovává špalíky dřeva, z nichž se později vyloupnou postavy jeho betlémů nebo krucifixy na zeď.

Čtyři roky tady v údolí Ahrntal předělával staré autobusové garáže, až z nich vytvořil působivé muzeum. Otevřel v prosinci roku 2000 a dodnes tu, v dlouhém plášti a plstěném klobouku, spolu s muzikantem a skladatelem Hubertem Leimeggerem provází.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.