Czech Grand Design 2012
Foto: HN – Jiří Koťátko
Chceme podpořit český mýtus o tom, že designéři jsou ve vatě, říká šperkař Daniel Pošta, který s kolegou Zdeňkem Vackem navrhl cenu pro vítěze letošního ročníku Czech Grand Design. Získá zlatou špejli omotanou cukrovou vatou.

Největší přehlídka českého designu Czech Grand Design je vlastně jeden velký, pestrý a přitažlivý chaos. Nablýskané futuristické křeslo trochu zastiňuje minimalistický náhrdelník, kvůli šikovně "střiženému" hlásiči požáru si člověk málem nevšimne stínidel ve tvaru mraků, která zdobí světla nad hlavou.

Výstava v Národním technickém muzeu v Praze představuje nejširší nominace stejnojmenné soutěže. Dvě stovky exponátů od více než sto třiceti tvůrců a tvůrčích skupin ukazují to nejzajímavější, co v uplynulém roce vytvořili produktoví designéři, grafici, módní návrháři a fotografové nebo šperkaři.

Tlačenice na velodromu

Navzdory pečlivě strukturovaným kategoriím soutěže, do kterých vybíralo jednapadesát odborníků, se autoři výstavy nenechali svést ke škatulkování podle oborů. Věci řadili podle estetického citu a občas také podle bizarního smyslu pro kontrast.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.