Líbání sfingy spadá do kolonky "Co nedělat".
Foto: Shutterstock
Kraťasy s kapsami, fotoaparát na krku, ponožky v sandálech, obligátní ledvinka u pasu a mapa v rukách - to je prototyp "správného" turisty. Podívejte se, co dělat a nedělat, aby se z vás stal příjemný turista, který se místním obyvatelům ukáže v tom nejlepším světle.

Přečtěte si několik tipů, které přináší britský list The Daily Telegraph v návaznosti na tamní dokumentární seriál An Idiot Abroad, jenž ukazuje, jak by se cestovatelé (ne)měli na cestách chovat.

Samozřejmě je důležité, abyste si cestování především užívali a cítili se dobře a uvolněně. Nicméně pokud takové uvolnění skýtá opuštění dobrých mravů, nedivte se, že se k vám v cizině budou chovat jen jako k neurvalým turistům, čímž se můžete ochudit o spoustu skvělých zážitků.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.