"Chemický" večer v Ústí nad Labem
Foto: Tomáš Petr
Když se mlha válí mezi vysokými bloky Setuzy a nekonečnou chemičkou, když protéká mezi vytlučenými okny polozbořených domů a když navíc smrdí, těžko najdete ošklivější místo, než je Ústí nad Labem. Tak ošklivé, až je krásné.

"Fotit hezké věci, to umí každý," říká ústecký fotograf Tomáš Petr nad obrázky z chemičky. „Vyfotit hnusné věci, aby se na ně člověk chtěl koukat, to je kovbojka.“

Tomáš je rodilý Ústečák, a tak se to musel naučit. Jinak by mu k focení zbyla s trochou nadsázky pouze Větruše za rozkvetlého jara či Mariánská skála a hrad Střekov za jasné viditelnosti. Jenomže genius loci tohoto města tkví v něčem jiném. Tomáš to přibližuje právě na závodu Spolchemie, který se rozkládá na 520 tisíc m2 přímo v srdci města:

„Procházel jsem chemičkou jako v tranzu. Celá se mi líbila. A lidi z chemičky ji mají rádi, s láskou mi ten závod ukazovali. Narazíš tam na detaily, které tě vrátí do páralovské nálady – sice to bylo perverzní, ale tak zvláštní...“

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.