Reklama na řetězec Mango v katarském Dauhá
Foto: Bloomberg
Vloni se stal Katar zemí s nejrychleji rostoucím HDP na světě. Jako první arabská země se zapojil do bombardování Libye a zvítězil v kandidatuře na pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2022. Spolu s Albánií, Brazílií, Kyrgyzstánem a Slovenskem jsme jej zařadili mezi pětici zemí, kam stojí za to příští rok vyrazit.

Co vidět

Většina fotografií z hlavního města zachycuje přímořskou promenádu Corniche s výhledem na mrakodrapy, Dauhá má ale i jiná lákadla. Zdejší Muzeum islámských umění ukrývá největší sbírky svého druhu na světě, pozoruhodná je už i samotná budova z dílny čínsko-amerického architekta I. M. Peie.

Drtivou většinu katarského území pokrývá plochá písčitá poušť, do níž místní cestovky pořádají výpravy na velbloudech nebo v terénních autech. Nejvyhledávanější destinací je Chur Al-Adajd – přírodní rezervace na jihovýchodě země, kde uvidíte vysoké písečné duny zdvihající se jen pár metrů od mořské hladiny. Rezervace figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.