Multifunkční hala Gong.
Foto: sdružení Dolní oblast Vítkovice
Celoživotní dílo předního architekta Josefa Pleskota představuje výstava v unikátním prostoru ostravských Dolních Vítkovic. Nejdůležitějším exponátem je samotný výstavní prostor - multifunkční aula Gong, která podle Pleskotova projektu vznikla z bývalého plynojemu.

Jeho stavby mění tváře měst a stávají se milníky české architektury. Josef Pleskot, jeden z nejvýznamnějších českých tvůrců současnosti, o víkendu otevřel svou velkou bilanční výstavu, nazvanou příznačně Cesta.

Návštěvníci ji najdou v objektu, který je vlastně také exponátem – ve vítkovickém Gongu. Přeměna bývalého plynojemu v multifunkční aulu vynesla Pleskotovi nominaci České komory architektů na Cenu Evropské unie – Miese van der Rohe Award 2013.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.