Kyrgyzstán
Foto: Pavel Svoboda
Kyrgyzstánu se pro jeho přírodní krásy říká středoasijské Švýcarsko. Tato země, kde vás kočovníci pozvou na kumys, je pro Čechy nyní přístupnější, loni totiž zrušila vízovou povinnost. V IN magazínu Hospodářských novin vám ve středu 5. prosince představíme další země, do nichž stojí za to v roce 2013 vyrazit.

Kyrgyzstán je zajímavý hlavně díky trekům v horách. Památek v zemi moc není, těch několik leží na jihu země. Nejznámější trek vede k jezeru Alakol, cílem dalšího je jezero Song Kol, kolem něhož stále žijí tradiční pastevci v jurtách, říká geograf a cestovatel Pavel Svoboda.

Minout byste neměli ani „kyrgyzské moře“, jezero Issyk Kul s termálními prameny, u nichž si můžete odpočinout po náročných trecích.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.