Mohutná "střecha" kryje hlavní přístupovou cestu do divadla v Malopolské zahradě umění v Krakově
Foto: photo©K Ingarden
Odkázat k identitě dříve pěstitelské čtvrti, poučit se z okolní architektury a vytvořit osobité kulturní centrum, jež svou formou sbližuje divadlo i sousední knihovnu. To vše se podařilo ateliéru, který pro Krakov navrhl Malopolskou zahradu umění.

Vizuálně propojit dvě existující kulturní instituce, zrenovovat rozpadající se blok domů a především vytvořit v centru Krakova multifunkční prostor, v němž se budou moct veřejnosti představit tvůrci napříč uměleckým spektrem.

Takový byl plán Krzysztofa Orzechowského, ředitele krakovského Divadla Juliusze Slowackiho, a Janusze Sepioła, maršála Malopolského vojvodství, kteří se v roce 2004 rozhodli iniciovat výstavbu krajského centra umění.

Spolupráce obou činitelů přinesla ještě v témže roce vyhlášení architektonické soutěže na projekt kulturní instituce, která svým umístěním i funkcí měla doplnit sousední Vojvodskou knihovnou, a poskytnout prostor pro novou scénu Divadla Juliusze Slowackiho.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.