Mohutná "střecha" kryje hlavní přístupovou cestu do divadla v Malopolské zahradě umění v Krakově
Foto: photo©K Ingarden
Odkázat k identitě dříve pěstitelské čtvrti, poučit se z okolní architektury a vytvořit osobité kulturní centrum, jež svou formou sbližuje divadlo i sousední knihovnu. To vše se podařilo ateliéru, který pro Krakov navrhl Malopolskou zahradu umění.

Vizuálně propojit dvě existující kulturní instituce, zrenovovat rozpadající se blok domů a především vytvořit v centru Krakova multifunkční prostor, v němž se budou moct veřejnosti představit tvůrci napříč uměleckým spektrem.

Takový byl plán Krzysztofa Orzechowského, ředitele krakovského Divadla Juliusze Slowackiho, a Janusze Sepioła, maršála Malopolského vojvodství, kteří se v roce 2004 rozhodli iniciovat výstavbu krajského centra umění.

Spolupráce obou činitelů přinesla ještě v témže roce vyhlášení architektonické soutěže na projekt kulturní instituce, která svým umístěním i funkcí měla doplnit sousední Vojvodskou knihovnou, a poskytnout prostor pro novou scénu Divadla Juliusze Slowackiho.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.