Mostní domky v Bad Kreuznachu
Foto: TBK
Abatyše Hildegarda se z výšky kláštera Disibodenberg dívala na dary přírody tak dlouho, až z toho sepsala své životní dílo. Pastor Fehlke zase hnal své pacienty nahé do mělkých jílových hrobů - a ono to pomáhalo. Kraj v okolí německé řeky Nahe je přírodními dary obdařen víc než štědře.

Vlastně nevím, jestli se abatyše z Bingenu zmiňovala ve svých spisech o jílu. Ale skoro se vsadím, že o salinách řeč nebyla. I když dnes leží jen kousek od jejího působiště.

Abatyše Hildegarda z Bingenu (1098–1179) je obecně uznávaná geniální léčitelka a stejně obecně uznávaná svatá, které se ale téhle cti oficiálně vlastně nikdy nedostalo – i když letos v říjnu byla prohlášena za učitelku církve. Z cestovatelského hlediska byste se po jejích stopách logicky vydali do Bingenu, čas si ale raději vyhraďte na místa jen o pár kilometrů dál.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.