Vesnice Xodos stojí na útesu uprostřed hor v provincii Castellón. Výhled na vrchol hory Penyagolosa.
Foto: Wikimedia - Wakamai (CC BY-SA 3.0)
Skvělé jsou ty restaurace, kde se vás neptají na to, co si dáte. A ještě lepší je, když jsou na místech, kde končí silnice. A vůbec nejlepší, když v nich vaří král. Sem, do nejzastrčenějšího koutu Španělska mě dovedla kniha.

Vesnice Xodos stojí na útesu uprostřed hor v provincii Castellón. Provincii, která je ve světě známá hlavně tím, že je tu asi 257 továren vyrábějících tisíce druhů dlaždiček a místní fabriky pomalu vyjídají hory, na nichž Xodos stojí.  V Xodos končí silnice. Z oken je výhled na Penyagolosu, osamoceně stojící osmnáct set metrů vysokou mystickou horu, jedno z důležitých španělských poutních míst.

Silnice vás přirozeně, ať chcete nebo ne, dovede před Casa Ana. Nenápadnou "casu rural" s dveřmi s korálkovým závěsem, kde v každou denní dobu hraje televize. A během zápasů fotbalové Barcelony se tu na židlích vyrovnaných v řadách před obrazovkou schází celá vesnice.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.