Takto se kdysi získával led ze zamrzlých kanálů obklopujících Goryókaku.
Foto: Peter Hupka
Majestátní hora Fudži, moderní Tokio či rychlovlaky Šinkansen jsou pro zahraniční turisty spolehlivou vábničkou do Japonska. Ale jaké místo ve své zemi považují za hodno romantické návštěvy sami Japonci? Mnozí označí přístavní město Hakodate.

Město, jež je vstupní branou na severní ostrov Hokkaidó, působí na japonské poměry kosmopolitně. Ulice zdobí historické domy a chrámy, zahlédnout je možné ale i staré americké automobily. Na blízkost Ruska upozorňuje zase sídlo filiálky vladivostocké univerzity. Zvonění historických tramvají v ulicích podmaňuje srdce japonského turisty, v němž se často skrývá velký kus dítěte.

 

Třešně kvetou i jinde na světě

Nadšené japonské důchodkyně, fotografující vše kolem, směřují na vrchol vyhlídkové věže Goryókaku. Název dostala podle blízké pevnosti.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.