Starbucks sází na Asii. V Číně má přes 700 kaváren, před nově otevřenými podniky v Bombaji stojí Indové fronty.
Foto: Reuters
Dlouhé fronty stojí Indové na kávu v prvních kavárnách Starbucks, které na konci října otevřely v Bombaji. Indická vláda po letech váhání povolila vstup na trh globálním řetězcům, které obchodují s jedním druhem zboží. Starbucks očekává slušné zisky, v sousední Číně už má přes 700 kaváren.

Málokdo čekal, že se národ milovníků laciných pouličních stánků s čajem nadchne pro "globalizovanou" kávu. A bude na ni dokonce stát hodinové fronty. Mladí Indové ze střední třídy ale ukázali, že tradice Východu rádi a rychle opouští - módou dnešní Bombaje se stal Starbucks. Proč?

"Indické ženy si chtějí popovídat a cítit se bezpečně, aniž by na ně někdo zíral, tak jako na tradičních místech," vysvětluje publicistka Kavitha Rao pro list Guardian. "Manažeři chtějí klidné, klimatizované prostředí s wi-fi, kde si mohou dát schůzku nebo sedět hodiny, aniž by se jich někdo na něco ptal," dodává. "A všichni - absolutně všichni - pak oceňují nejvzácnější komoditu v Indii: čisté záchodky."

 

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.