Živé sochy na barcelonské třídě La Rambla
Foto: Libor Budinský
Je to nejslavnější a nejbláznivější ulice v Barceloně. Pestrobarevná promenáda La Rambla, spojující populární náměstí Plaza de Catalunya s mořem, žije od rána až do pozdních nočních hodin. Nikde jinde v katalánské metropoli neuvidíte tolik výstředních živých soch.

La Rambla vede k olympijskému přístavu, který zdobí už z dálky viditelný, 80 metrů vysoký sloup Kryštofa Kolumba z roku 1888. Je plná stánků se suvenýry, obchůdků s rychlým jídlem, rozkošných kaváren, ale také prodejců domácích mazlíčků, především papoušků a kanárků.

Jedna část ulice díky tomu doslova cvrliká. Je tu hlava na hlavě, lidé korzují, baví se a hlavně fotografují. Rušná třída je totiž vyhlášená "sbírkou" podivných kreatur, které se tady ve dne v noci předvádějí.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.