Architekti ze Za Bor architects plánují zavěsit svůj ateliér mezi dvojici činžovních domů
Foto: Peter Zaytsev
Projekt Parasite Office může pomoci celé Moskvě, navrhli ho architekti Za Bor. Koncept studia zavěšeného mezi dvěma domy autoři neplánují využít jen pro své studio. Podobné buňky mohou sloužit například obchodům.

Neobvyklý ateliér si pro sebe navrhli architekti z ruského studia Za Bor. Své budoucí kanceláře vložili do futuristické buňky Parasite Office, která levituje v průchodu mezi dvěma staršími bytovými domy.

Koncept má ukázat efektivnější využití obydlených čtvrtí. Podle autorů je hlavní myšlenkou návrhu především přinést do starší zástavby nové prvky, jež oblasti pomohou s ekonomickým rozvojem.

Projekt pro celou Moskvu

Buňky, podobné té, jež si chtějí postavit Arsenij Borisenko a Peter Zajtsev, nemusí sloužit pouze jako kanceláře nebo ateliéry. Architekti počítají, že se využijí také pro nové obchody.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.