Letiště v Praze
Foto: archiv Letiště Praha, a. s.
Při leteckých cestách do zahraničí je možné cestovat buď relativně na lehko, nebo mít zavazadlo těžší, které se přepravuje v podpalubí. Pro oba popsané případy jsme srovnali ceny za zavazadla u vybraných aerolinek.

Problém samozřejmě je, že každá letecká společnost má jiné podmínky, a právě na to je třeba dát si pozor. Například u aerolinky Ryanair je cena za přepravu zavazadla o váze 25 kg opravdu zarážející. On-line je možné si zarezervovat 20 kg (cena €35), zbylých 5 kg je pak nutné zaplatit jako tzv. "excess baggage", tedy nadváhu. Za každý kilogram navíc si účtuje Ryanair 20 eur, takže při 25 kg zavazadle je pak celková cena 135 eur.

Ceny jsou brané podle uvedených informací v přepravních podmínkách jednotlivých aerolinek. Jedná se vždy o cenu pro krátké vzdálenosti a vždy pro nejlevnější třídu. Je tedy možné, že u vyšší třídy člověk například nemusí platit – například u Air One, kde se pro třídu GO platí 11 eur a u SMART a VALUE už jeden kus zavazadla je. Kompenzují to zase dražší letenky.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.