Typické beskydské roubenky ve Štramberku
Foto: ČTK
Severomoravská města Kopřivnice a Štramberk nemají na první pohled mnoho společného. Průmyslové město, rozkládající se kolem areálu automobilky, a historické městečko pod Trúbou ale kromě geografické blízkosti pojí jedno velké lákadlo: osobnost malíře Zdeňka Buriana.

Na jeho obrázcích vyrůstaly celé generace čtenářů, ať už hltaly verneovky, mayovky nebo je fascinovali lovci mamutů. Jen máloco dokáže vyvolat takovou touhu po cestování a exotice jako obrazy a ilustrace kopřivnického rodáka Zdeňka Buriana. Chcete-li se vydat po jeho stopách, začít můžete právě v mistrově rodišti.

Město, proslavené automobilkou Tatra, toho kromě zdejšího technického muzea s naleštěným presidentem, šestsettřináctkami a dalšími modely turistům příliš nenabízí.

Jednou z výjimek je expozice v Lašském muzeu věnovaná právě Burianovi. Muzeum sídlí v klasicistní Šustalově vile – její původní majitel v Kopřivnici založil továrnu na výrobu kočárů, z níž později vznikla automobilka.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.