Chuť bramborové kaši dává máslo. Čím více ho je, tím je kaše chutnější.
Foto: Shutterstock
Zapomeňte na mixér a do bramborové kaše přidávejte zásadně studené máslo a teplé mléko, doporučuje Titus Eliáš, šéfkuchař restaurace Na konci v pražském Lochkově. Přečtěte si, jak se vaří bramborová kaše, která je hodna vysoké gastronomie. Krok za krokem.

Bramborová kaše může být královským pokrmem. Ne nadarmo je autorství zřejmě nejvznešenější bramborové kaše na světě připisováno francouzskému šéfkuchaři Joelu Robuchonovi, jedné z největších světových kuchařských celebrit současnosti. Ale nemusíme až do Francie, abychom bramborovou kaši dokázali povýšit hodně nad úroveň lepidel, které běžně servírují v českých pohostinstvích.

„Kaše v hospodách je špatná prostě pro to, že si s ní kuchař nepohraje,“ vysvětluje mi šéfkuchař Titus Eliáš v restaurace Na konci v Lochkově, malé obci na okraji Prahy. Jeho bramborovou kaši by si s lepidlem rozhodně nikdo nespletl. Ptám se ho, jak si pohrát s bramborami, aby výsledkem byla jemná, nasládlá a smetanová chuť, která pohladí na jazyku i na duši.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.