Nový kostel na Kanárských ostrovech je složený ze čtveřice betonových bloků
Foto: menis.es
Jako obraz totálního minimalismu. Španělský architekt Fernando Menis navrhl pro ostrov Tenerife kostel tvořený čtveřicí betonových bloků. Jednoduchou fasádu nového chrámu nenarušují rozměrná okna ani dveře. Vstupy jsou tak umístěny pouze v mezerách mezi bloky.

Čtyři betonové bloky a dost, jako by si říkal španělský architekt Fernando Menis, když projektoval kostel Svatého spasitele na Kanárských ostrovech.

Minimalistický svatostánek na ostrově Tenerife připomíná betonový kvádr, rozkrájený na čtyři nestejné kusy. Autor budovy se vyhnul jakémukoliv zbytečnému zásahu do plochy fasády.

Kostel za šest set tisíc eur (15 milionů korun) se nachází v městečku San Cristóbal de La Laguna a mimo prostory samotné svatyně nabízí také kulturní centrum. Celková užitná plocha 1050 metrů čtverečních poskytuje prostor také galerii nebo víceúčelovému sálu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.