Mats Nilsson a Johanna Jelinek, designéři IKEA
Foto: HN – Lukáš Bíba
Jejich židle či stolky mají doma miliony lidí. Když chtějí poznat, jak se nápady v praxi osvědčují, neváhají se nastěhovat ke svým zákazníkům. Mats Nilsson a Johanna Jelinek z týmu designérů IKEA ale přiznávají, že i švédskému nábytkářskému gigantu se občas něco nepovede.

Někdo ji miluje, oceňuje nápaditý design a nízkou cenu, někdo ji odsuzuje za to, že zaplavuje svět nábytkem sporné kvality, který si navíc zákazníci musí sestavovat sami. Těžko však hledat domácnost, kde by se alespoň něco z výrobků IKEA nevyskytovalo.

K běžné nabídce nábytku letos už poosmé přibyla také kolekce Post Scriptum (PS), jakýsi designérský bonus, tentokrát inspirovaná více než šedesátiletou historií švédské nábytkářské firmy. Designéři se probírali archivy a hledali výrobek, který by mohli inovovat pro současnost. Nakonec vytvořili téměř padesát kusů od sedacích souprav po svícen či závěsnou lampu.

Projektu šéfoval Mats Nilsson, který má na starosti strategii sortimentu IKEA. Zkušený designér přijel do Prahy představit PS kolekci společně s kolegyní Johannou Jelinek. Rusovláska s českými kořeny pro letošní soubor nábytku vytvořila závěsnou lampu. V archivech přitom narazila i na výrobky navržené jejím otcem, který pro IKEA pracoval.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.